![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/12/318449669_821391625635611_8011832312255727738_n-1200x798.webp)
Будівництво лісонасіннєвих заводів на фінішній прямій незабаром відкриємо заводи у Кіровоградській, Волинській, Івано-Франківській та Закарпатській областях, – повідомив у своєму блозі Голова Держлісагенства України Юрій Болоховець.
«Навіть під час війни ми продовжуємо розвивати лісову галузь. Вже відкрили насіннєво-селекційний комплекс в Житомирській області та розширили лінію виробництва на заводі у Хмельницькій області. Невдовзі запрацюють ще 4 комплекси.
За планом у наступному році відкриття заводів на Київщині, Чернігівщині, Сумщині та розширення комплексу на Тернопільщині, який вже працює.
Чому стільки уваги цим центрам? У сіянців із закритою кореневою системою краща приживлюваність, вони швидше розвиваються (більша енергія росту). Значно збільшується термін проведення посадки.
Під час війни лісівники продовжують реалізацію програми Президента “Зелена країна”. З початку програми висаджено 240 мільйонів дерев. Ліс відновлюється на території згарищ, на суцільних зрубах. Також створюються нові ліси: протягом року – майже 2 тисячі гектарів.
Остання інформація щодо українських лісів датується 2010 роком та не враховує всі території, вкриті лісовою рослинністю. Рік тому Державне агентство лісових ресурсів України ініціювало роботу з дешифрування космічних знімків з метою створення актуальної карти лісів України. На сьогодні згенеровані маски лісів майже для всієї території за виключенням Луганської, Донецької, Запорізької областей та Криму.
Як виявилось, в Україні на 1,6 млн гектарів лісу більше, аніж вважається офіційно», – зазначив очільник галузі.
Про це детально розповів у блозі https://lb.ua/…/538968_ukraini_znayshlos_16_mln…
На фото: завершальні етапи будівництва насіннєво-селекційних заводів.
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/12/319997151_1169312570365444_456513591322819707_n-660x440.webp)
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/12/319400021_8845641265453625_899695876506730706_n-660x440.webp)
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/12/319320017_6189523374391010_1540157136404123095_n-587x440.webp)
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/12/319317425_684706900037642_1843346672161942369_n-660x440.webp)
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/12/318877651_1471936723331681_7083605252961396858_n-660x440.webp)
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/12/318347715_1578070555967479_8746903898759876001_n-587x440.webp)
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/12/317771700_691907279217874_2267466475807558734_n-660x440.webp)